Co oznacza wynik MR 44-letniej osoby?

Witam Niedawno miałam wykonywane badanie rezonansu magnetycznego. Wizytę mam dopiero za jakiś czas i chciała bym się dowiedzieć czy to co wyszło to coś groźnego i czego się spodziewać? Wynik badania przedstawia się następująco: Osłabienie sygnału w obr. T2-zal. z tarczy międzykręgowej L5-S1 - zmiany dehydratacyjnodegeneracyjne oraz obniżenie wysokości tej tarczy. Na poziomie L5-S1 widoczna tylna, paramedialna po stronie prawej przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej, o wymiarach ok. 19 x 8 mm, w płaszczyźnie poprzecznej, wnikająca w obręb prawego zachyłka korzeniowego kanału, z uciskiem worka oponowego i kolizją z prawym nerwem rdzeniowym. Na poziomie L4-L5 niewielki bulging tarczy międzykręgowej, z przyleganiem do nerwów rdzeniowych w zachyłkach korzeniowych kanału. Innych zmian w wykonanym badaniu nie stwierdzono. Stożek końcowy rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych, bez cech ucisku. Sygnał części kostnych kręgosłupa i tkanek miękkich przykręgosłupowych prawidłowy Bardzo dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z uciskiem na nerwy rdzeniowe.
Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie, neurochirurga lub neurologa celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.