Co oznacza wynik MR 52-latki?

Mam 52 lata , wynik rezonansu zmiany zwyrodnieniowe w postaci różnostopniowego obniżenia i odwodnienia,l4/l5 tylno dwuboczna szerokołukowa przepuklina ,modelująca worek oponowy i korzenie nerwowe spłyca otwory międzykręgowe,l5/s1 centralna szerokołukowa protuzja w tkance tłuszczowej nadtwardówkowej,spłyca otwory międzykręgowe,l3/l4 śladowe prawoboczne przemieszczenie l3 umiarkowanie modeluje worek oponowy po stronie prawej stożek b/z cechy przebytych zaburzeń kostnienia kręgów piersiowych , choruję również na łuszczycowe zapalenie stawów ,czy to ma jakiś wpływ na stan mojego kręgosłupa i jakie podjąć najskuteczniejsze leczeni od kilku miesięcy czuję się jakbym była lekko znieczulona od pasa w dół i zimno na skórze odczuwam jak ból , drętwieją mi nogi

MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ;
Do pełnej konsultacji, oceny stanu zdrowia i nastroju , z wynikami badań

Konieczna pełna konsultacja, ocena stanu neurologicznego i ogólnego stanu zdrowia, trybu życia, obciażeń etc
Pozdrawiam i zapraszam