Co oznacza wynik MR głowy 21-letniej kobiety?

W badaniu MR wyszło, że : istocie białej prawego płata potylicznego widoczna jest drobna zmiana niskosygnałowa otoczona pasmem hiperintensywnym w T2. Łączna średnica zmiany 5mm. Obraz może odpowiadać jamce malacyjnej. Co to oznacza? Moje objawy to drżenie prawej ręki, chociaż lekarz jeszcze przed MR po badaniu neurologicznym stwierdził obustronne drżenie rąk i nóg.

Jama malacyjna to pozostałość po urazie/niedokrwieniu/krwawieniu w przeszłości, może nawet w dzieciństwie. W Pani przypadku jest to zmiana bez znaczenia klinicznego, nie powinna powodować żadnych objawów, w tym drżenia. Nie jest to groźna patologia.
Pozdrawiam.

Witam!
Jamka malacyjna, to stan po drobnym uszkodzeniu, prawdopodobnie niedokrwiennym. Moim zdaniem, przedstawione przez Panią objawy, nie mają nic wspólnego z w/w jamką. Drżenie kończyn może mieć przyczynę nerwicową i wówczas pomoc psychietry lub psychologa będzie efektywniejsza niż działanie neurologa!
Powodzenia
W. Łuczkowski.