Co oznacza wynik MR głowy 22-letniej kobiety?

Zgłosiłem się do neurologa z częstymi bólami głowy, którym zazwyczaj towarzyszą również bóle oczu. Neurolog zlecił mi wykonanie rezonansu. Czym mógłbym prosić o jego interpretację, ponieważ wizytę u neurologa mam za pół roku? Obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkorowych, struktur pnia mózgu i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej prawidłowy. Układ komorowy poszerzony, nieprzemieszczony. Liczba Huckmanna wynosi 54,3 mm, komora III - nieposzerzona. Zmian o patologicznym sygnale ani patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Co oznacza "układ komorowy poszerzony" oraz co to liczba Huckmannna?

Układ komorowy poszerzony wiąże się z pojęciem wodogłowia. Proszę iśc do prowadzącego neurologa celem wyjaśnienia wyniku badania i odniesienia go do Pana sytuacji klinicznej. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.