Co oznacza wynik MR głowy 56-latka?

Witam. Proszę o pomoc w odczycie badania MR głowy.Nieliczne małe ogniska uszkodzenia istoty białej (hiperintensywne w obrazach o długim TR) zlokalizowane głównie podkorowo w płatach czołowych i ciemieniowych odpowiadające w pierwszej kolejności zmianom w przebiegu małych naczyń.Poza tym sygnał istoty szarej i białej prawidłowy.Ciało modzelowate prawidłowej szerokości,jednorodne.Struktury tylnej jamy czaszki zmian nie wykazują.W prawym przewodzie słuchowym wewn.pętla naczyniowa(typ II).Poza tym przewody słuchowe wewnętrzne i zbiorniki kątów-mostowo-móżdżkowych zmian nie wykazują.Cech patologicznego wzmocnienia pokontrastowego ani ognisk restrykcji dyfuzji nie ujawniono.Układ komorowy w normie szerokości,nieprzemieszczony.Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej w normie. Mężczyzna 56 lat

Witam! Drobnych zmian po naczyniowych w istocie białej praktycznie się nie leczy; stwierdzona pętla naczyniowa w przewodzie słuchowym zewnętrznym jest najprawdopodobniej wariantem rozwojowym. Pozostała część opisu badanie nie budzi zastrzeżeń. Pozdrowienia W. Łuczkowski.