Co oznacza wynik MR kręgosłupa 32-latki?

Witam serdecznie odebrałam MR i co dalej z tym zrobić opis jest taki : Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej początki zmiany wytwórcze kręgów pod postacią zaostrzenia krawędzi trzonów zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych w odcinku C2-C7zcechami czesciowej dehydratacji w obrazach T2 zależnych Na poziomieC4/C5uogólnione wypuklenie krążka międzykręgowego typu buling wnika do kanału kręgowego na głębokości 2mm i powoduje ucisk na worek oponowy względna stenoza kanału kręgowego 10,5 mm

Wynik badania wymaga konsultacji z lekarzem neurochirurgiem lub ortopedą.
W zależności od występowania ograniczenia ruchomości pacjenta podejmuje się decyzję o dalszym postępowaniu.