Co oznacza wynik MR kręgosłupa 44-letniej kobiety?

Proszę o interpretacje badania MR kręgosłupa ledzwiowo -krzyzowego. Lordoza ledzwiowo pogłębiona. Kość krzyżowa ustawiona nadmiernie poziom. Na poziomie Th12/L1widoczne uwypuklenie krążka miedzykregowego (bulging) z niewielkiem modelowaniem worka oponowego. Na poziomie L4/Ły widoczna szerokopodstawna tylna przepukliny krążka miedzykregowego (ok 4,5mm),modelujaca worek pionowy,zwezajaca zachylki boczne,przylegające do nerwów rdzeniowych w zachylkach bocznych.Zmiany degeracyjno- dehyratacyjne krążka. Trzonu ledzwiowa prawidłowej wysokości, zwyrodnieniowo - przeciazeniowa przebudowa blaszek granicznych na poziomie L4/L5 Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja neurochirurga i ustalenie dalszego postepowania