Wynik TK kręgosłupa lędźwiowego 65-letniej osoby do analizy
TK kregoslupa ledzwiowego obnizenie wysokosci krazkow miedzykregowych na poziomach L2L3,L4L5.Na poziomie L2 -L3tylna posrodkowa wypuklina krazka miedzykr.wielk 3mm modelujaca przednia powierzchnie worka oponowego,na poziomie L4L5 tylna rozlana wypuklina 4mm modelujaca przednia powierzchnie worka oponowego zwezajaca zachylki boczne wypelniajaca dolne czesci otworow miedzykr. podejrzenie obustronnego modelowania korzeni w zakresie zachylkow bocznych.Miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowe.

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Badanie opisuje zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatię kręgosłupa, które mog apowodować odlegliwosci bólowe kręgosłupa oraz kończyn dolnych i powodować zaburzenia oddawania moczu i stolca. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem i włączenie rehabilitacji pod okiem fizjoterapeuty.