Co oznacza wynik MR kręgosłupa u młodej kobiety?

Witam serdecznie, Bardzo proszę o interpretację wyników rezonansu kręgosłupa. Dzisiaj odebrałam wyniki, wizyta u specjalisty dopiero w marcu. Od miesiąca zmagam się z potwornym bólem w odcinku szyjnym. Boli mnie prawe ramię już od kilku miesięcy, nie wiem czy może to mieć związek z kręgosłupem? 4 lata temu przeszłam operację przepukliny dokanałowej 9-10mm na poziomie L5/S1. Od niedawna znów zaczynam miewać potworne bóle w odcinku lędźwiowym, ograniczające ruch, jakby mi ktoś nagle coś wbił w kręgosłup i nie mogę się ruszyć a innym razem potworne dźganie jakby igłą w jakiś punkt. Dzisiaj odebrałam wyniki, opis brzmi: 1. Badanie MR kręgosłupa szyjnego: Badanie wykonano w sekwencjach SET1,FSET2,STIR w przekrojach aksjalnych, sagitalnych, w warstwach 4mm przeglądowo. Spłycenie lordozy szyjnej. Dechydratacja krążka m/kręgowego na wszystkich poziomach z obniżeniem. Sygnał rdzenia w normie. Szerokość kostnych ograniczeń kanału zachowana. Na poziomie C4-C5 bulging 0,12cm Na poziomie C5-C6 bulging 0,13cm Na poziomie C6-C7 bulging 0,14cm 2. Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa: Badanie MR wykonano w sekwencji FSE i STIR,obrazach T1 i T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych, warstwami grubości 4mm. Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Cechy poziomego ustawienia kości krzyżowej, skolioza lewoboczna. Nierówność płytek granicznych, guzki Schmorla Dehydratacja krążka m/kręgowego w dolnym piętrze. Wymiary wrodzonych kostnych ograniczeń kanału kręgowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa w postaci zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi, zmiany zwyrodnieniowe w małych stawach. Na poziomie L4-L5 wypuklina tylno-pośrodkowa wielkości 0,5cm z modelowaniem worka oponowego i zwężaniem otworów m/kręgowych, szerokość kanału 1,90cm Hyperwaskularyzacja trzonów na tym poziomie. Na poziomie L5-S1 wypuklina tylno-pośrodkowa krążka, wielkości 0,35cm z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem otworów m/kręgowych, szerokość kanału 1,60cm Niewielka blizna modeluje worek oponowy na poziomie L5. Stożek końcowy widoczny na poziomie Th12/L1, bez zmian ogniskowych. Torbiele naboota w szyjce macicy. Na co mam się nastawić podczas wizyty u lekarza? Jakie są sposoby leczenia takich dolegliwości? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

leczenie będzie zależało od tego jakie objawy będą w trakcie badania lekarskie i jakie będzie powiązanie z powyższymi opisami badań, proszę koniecznie udać się do lekarza neurochirurga.