Co oznacza wynik MR lędźwi?

Prosiłabym o przetłumaczenie moich wyników badań: Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło: -przepuklinę tylno-boczną prawostronną na głębokość 6 mm krążka międzykręgowego L5-S1, która uciska worek opony twardej i prawy korzeń nerwowy -obniżony sygnał w obrazach T2-zależnych z tego krążka przemawia za jego zwyrodnieniem (odwodnienie krążka)

Obraz NMR świadczy o silnym ucisku na korzeń nerwowy po stronie prawej w zakresie między 5-tym kręgiem lędźwiowym a 1-wszym krzyżowym co nawet może wymagać leczenia operacyjnego. Uzależnione jest to od nasilenia objawów bólowych, występowania objawów wypadowych neurologicznych. Poza tym krążek międzykręgowy w tym miejscu jest zwyrodniały, zniszczony. Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z neurochirurgiem.