Co oznaczają u mnie te bóle kręgosłupa?

Dzień dobry, mam 36 lat jestem osobą szczupłą, pracuje w biurze. Od dłuższego czasu mam bóle kręgosłupa, ostatnio bóle bardzo się nasiliły, występowały razem z silnym bólem brzucha. Chodzenie nasilało ból. Opis rezonansu kregoslupa ledzwiowego: Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, obrazy T1 i T2- zależne uwidoczniło: przepuklinę z cechami pęknięcia pierscienia włóknistego tylno- boczną lewostronną na głębokość 3 mm krążka międzykręgowego Th12-L1, która modeluje worek opony twardej. Niewielką wypuklinę L3-L4, która pozostaje w styczności z workiem opony twardej. Przepuklinę tylną z prawostronną lateralizacją centralną na głębokość 4mm krążka międzykręgowego L5-S1, która modeluje prawy korzeń nerwowy i pozostaje w styczności z lewym korzeniem nerwowym. Obniżenie sygnału w obrazach T2- zależnych w/w krążków, co przemawia za ich zwyrodnieiem (odwodnienie krążkow). Proszę o informację czy zmiany te są poważne i czy powinnam udać się do neurologa czy neurochirurga.
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Tak, powinna Pani zgłosić się z wynikiem na początek do neurologa.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty