Co oznacza wynik MR mózgowia 19-latki?

Proszę o interpretację wyników badań MR. Wynik badania: Nie uwidoczniono cech tętniaków ani malformacji naczyniowych. Pozostałe tętnice koła Wilisa mają typowy przebieg i morfologię. Poza tym tętnice mózgu przednie, środkowe, tylne, kręgowe, wewnątrzczaszkowe odc. szyjnych wewnętrznych i łączące tylne oraz podstawna i łącząca przednia nie wykazują nieprawidłowości. Liczne, małe i drobne ogniska o przewlekły charakterze naczyniopochodnym rozsiane w istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych (Fazekas 1). Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przymózgowe przestrzenie płynowe umiarkowanie poszerzone wokół płatów czołowych i na sklepistości płatów ciemieniowych. Wniosek: Kilka odmian rozwojowych w obrębie koła Wilisa. Obraz struktur mózgowia adekwatny do wieku. Szczegóły jak wyżej.

We wnioskach nie opisano większych nieprawidłowości. Nie dokonujemy analiz wyników badań z poziomu portalu. Robi to lekarz, który kieruje swojego pacjenta na diagnostykę.