Co oznacza wynik MR przy bólach głowy u 49-latki?

Witam! Proszę o wskzówkę czy należy robić dalszą diagnostykę po badaniu mr glowy robionego z powodu bólów głowy i problemów z pamięcią. Pojedyncze ogniska hyperintensywne w Se T2 i Flair niewidoczne w Se T1 nie wzmacniajace sygnalu po kontrascie polozone okolokomorowo: w lewym placie ciemieniowym na poziomie warstw komorowych 7 mm i nieco wyżej 3,5 mm, w prawym płacie czolowym na poziomie warstw komorowych dolnych 7 mm i w prawym ciemieniowym na poziomie warstw komorowych 5,5 mm- najpewniej odniska niedokrwienia istoty bialej do roznicowania z pojedynczymi zmianami demielizacyjnymi. W badaniu mr 5 lat temu żadnych zmian nie było. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Badanie MRI GŁOWY do omówienia z Lekarzem kierującym na badanie ; do interpretacji klinicznej ; Ważny stan pacjenta, objawy, wywiad, inne schorzenia. Bóle głowy i zaburzenia pamięci to złozony problem, moga mieć bardzo zróżnicowane, podłoże
Opis MRI niespecyficzne ogniska " Pojedyncze ogniska hyperintensywne w Se T2 i Flair niewidoczne w Se T1 nie wzmacniajace sygnalu po kontrascie polozone okolokomorowo: w lewym placie ciemieniowym na poziomie warstw komorowych 7 mm i nieco wyżej 3,5 mm, w prawym płacie czolowym na poziomie warstw komorowych dolnych 7 mm i w prawym ciemieniowym na poziomie warstw komorowych 5,5 mm- najpewniej odniska niedokrwienia istoty bialej do roznicowania z pojedynczymi zmianami demielizacyjnymi"
Można porównać OBRAZY MR aktualny i ten przed 5 laty
Wyniki badań do interpretacji klinicznej Do pełnej konsultacji!
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Istotną role odgrywa nastrój, Często nerwica objawia się „somatycznie" : bóle głowy, bóle brzucha, szybkie bicia serca czy zawroty głowy, apatia, zaburzenia pamięci i koncentracji, bezsenność . Anemia, niedoczynność tarczycy, inne zaburzenia endokrynologiczne , niedobory witamin z grupy B i D, także mogą dawać nietypowe objawy fizyczne i psychiczne, o czym warto pamiętać. Często główne objawy to: osłabienie, apatia, zaparcia, zmęczenie, senność; wypadanie włosów, sucha skóra, słabe paznokcie, zaburzenia pamięci; zmęczenie, drażliwość; bóle kostno-stawowe, mięśniowe ....
Pozdrawiam i zapraszam