Co oznacza wynik MR głowy u 31-latki?

Mr glowy wykazuje pojedyncze ogniska leukodystroficzne naczyniopochodne w istocie bialej obu płatów płata ciemieniowich. Innych zmian w istocie bialej i szarej mozgowia nie stwierdza się . Układ komorowy oraz pozostałe przestrzenie plynowe nie powiększone . Zagubienia błony śluzowej w zarobkach szczekowych. Proszę o pdp

MRI GŁOWY do interpretacji klinicznej " OPIS MRI GŁOWY: " wykazuje pojedyncze ogniska leukodystroficzne naczyniopochodne w istocie bialej obu płatów płata ciemieniowich. Innych zmian w istocie bialej i szarej mozgowia nie stwierdza się . Układ komorowy oraz pozostałe przestrzenie plynowe nie powiększone . Zagubienia błony śluzowej w zarobkach szczekowych."
Do pełnej konsultacji!
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Istotną role odgrywa nastrój, Często nerwica objawia się „somatycznie" : bóle głowy, bóle brzucha, szybkie bicia serca czy zawroty głowy, apatia, zaburzenia pamięci i koncentracji, bezsenność . Anemia, niedoczynność tarczycy, inne zaburzenia endokrynologiczne , niedobory witamin z grupy B i D, także mogą dawać nietypowe objawy fizyczne i psychiczne, o czym warto pamiętać.
Pozdrawiam i zapraszam