Co oznacza wynik MR przy rwie ramiennej?

Witam. Moim problemem są nawracające rwy ramienne. Mianowicie co miesiąc podczas pierwszego dnia okresu pojawia mi się rwa ramienna, która następnie trwa 2-3 tyg poczym samoistnie ustaje. Niestety przy kolejnym okresie pojawia się znowu i tak w kółko. Leki typu olfen, mydocalm niestety na mnie nie działają, nawet skudexa nie przynosi ulgi. Miałam robiony rezonans w którym wyszło, że na poziomie przestrzeni m/k C4/C5, C5/C6, C6/C7 niewielkie, obwodowe, uwypuklenia się krążków m/k do kanału, do 1,3 mam, z modelowaniem worka oponowego, bez cech ucisku korzeni nerwowych. Wymiar a-p kanału kręgowego 11-12 mam (norma powyżej 12mm). Niestety powoli już nie daje rady, bo każda kolejna rwa ramienna jest silniejsza. Ortopeda zalecił stosować leki które wymieniłam wyżej, ale to nie działa na mnie. Bardzo proszę o interpretację wyniku MRI oraz o pomoc w dalszym postępowaniu leczniczym.

Sugeruję konsultację z DOBRYM fizjoterapeutą, który przeprowadzi testy funkcjonalne, określi tło problemu (w większości przypadków nawracające dolegliwości bólowe wynikają z zaburzeń w tkankach miękkich) i zastosuje odpowiednią terapię manualna. Odradzam metody lampy, krioterapię, lasery, czy pole magnetyczne, gdyż ich skuteczność jest co najmniej wątpliwa. Z uwagi na zmniejszony wymiar kanału kręgowego, sugeruję przedstawić nagrane badanie neurologowi.