Interpretacja wyniku MR kręgosłupa u 51-latki
dzień dobry , proszę i interpretację MR. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków m/k szyjnego odcinka kręgosłupa. Na poziomie c4/c5, centralna wypuklina jm krążka m/k. Wymiar ap kanału kręg. ok. 10mm-stenoza względna. Na poziomie c5/c6 tylna centralnoboczna lewostronna pjm krążka m/k ok 4mm. z uciskiem worka opon. i modelowaniem rdzenia kręgowego. Zwężone otwory m/k. Wymiar ap kanału kręg. 7,5mm-stenoza kanału kręgowego. Na poziomie c6/c7 asymetryczn. wypukl. ok. 4mm. stenoza kanału 9mm.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI sugeruję chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Postawienie rozpoznania należy do lekarza prowadzącego, dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.