Interpretacja wyniku MR kręgosłupa u 51-latki

dzień dobry , proszę i interpretację MR. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków m/k szyjnego odcinka kręgosłupa. Na poziomie c4/c5, centralna wypuklina jm krążka m/k. Wymiar ap kanału kręg. ok. 10mm-stenoza względna. Na poziomie c5/c6 tylna centralnoboczna lewostronna pjm krążka m/k ok 4mm. z uciskiem worka opon. i modelowaniem rdzenia kręgowego. Zwężone otwory m/k. Wymiar ap kanału kręg. 7,5mm-stenoza kanału kręgowego. Na poziomie c6/c7 asymetryczn. wypukl. ok. 4mm. stenoza kanału 9mm.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI sugeruję chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Postawienie rozpoznania należy do lekarza prowadzącego, dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.