Co oznacza wynik MR z kontrastem u 40-latka?

Witam dostałem opis MR głowy z dyfuzją i kontrastem. Nasilone zmiany zapalne zatoki szczękowej z poziomem płynu,prawej części zatoki klinowej z poziomem płynu, przyścienne przyścienne pogrubienie błony śluzowej sitowia i lewej części zatoki klinowej oraz zatok czołowych z przewagą strony lewej. Czy to coś poważnego? Czuję się otępiały i bolą mnie gałki oczne.

po pierwsze muszę sam zobaczyć to badanie. po drugie nie wiem co Ci dolega. po trzecie rezonans często przekłamuje w aspekcie zatok. po czwarte zatoki oceniam na podstawie TK bez kontrastu.