Co oznacza wynik MRI kolana 35-latki?

Witam , Prosze o ocene mri kolana zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym ,drobne zgrubienia błony maziowej w zachyłku nadrzepkowym , aparat więzadłowy o zachowanej ciągłości, niewielkie zmiany bliznowate w obrębie wiezadła krzyżowego przedniego , wartstwy powierzchownej więzadła pobocznego przyśrodkowego oraz przyczepu udowego więzadłapobocznego bocznego, i sciegna mięsnia podkolanowego, róg tylny łakotki przysrodkowej o zatartych zarysach brzegu torebkowego oraz powierzchni dolnej ze zmianami degeneracyjnymi oraz poziomym podtorebkowym rozwarstwieniem ktore propaguje w kierunku powirzchni dolnej ale nie wykazuje wyraznej komunikacji z powierzchnia stawowa, jednak wzdłuz brzegu torebkowego łakotki przysrodkowej widoczna torbiek okolołakotkowa ok 7,5x 7,3 mm ktora posrednio wskazuje na obecnosc pekniecia , rzepka typu I wg wiberga.

Możliwe pęknięcie łąkotki przyśrodkowej - to najistotniejsza informacja. Niestety nie znam stanu klinicznego pacjenta, nie wiem co się stało. Nie pomogę, proszę iść z wynikiem do ortopedy.