Co oznacza wynik posiewu z nosa u 2-latka?

Wykaz posiewu z nosa - dziecko 2 lata.wynik - wybudowany drobnoustroj moze stale lub przejściowo kolonizować błony śluzowe górnych dróg oddechowych.wynik dodatni ,uwagi flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych nieliczne kolonie.Co to oznacza???

To nic nie oznacza. wymaz powinien pobrać laryngolog i wykonać go w wiarygodnym laboratorium bakteriologicznym. sam pobieram takie wymazy, sam je interpretuję i sam potem leczę w razie konieczności.