Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 18-latki?

Witam, wlasnie odebrałam wyniki zdjecie rtg klatki piersiowej. Pisze, że pola płucne bez zmian naciekowych, w rzucie wnęki prawej zacienienie śr. 13mm- tło naczyniowe? do konsultacji pulmonologicznej. Serce i przepona rtg w normie. Kąty p/ż wolne. Zastanawia co znaczy to tło naczyniowe, czy mozna sie tym martwic?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli zacienienie jest faktycznie spowodowane obecnością naczyń, to nie ma się Pani czym martwić, wszystko jest w porządku. Wynik powinien zgodnie z zaleceniem ocenić pulmonolog. Pozdrawiam!