Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 18-latki?
Witam, wlasnie odebrałam wyniki zdjecie rtg klatki piersiowej. Pisze, że pola płucne bez zmian naciekowych, w rzucie wnęki prawej zacienienie śr. 13mm- tło naczyniowe? do konsultacji pulmonologicznej. Serce i przepona rtg w normie. Kąty p/ż wolne. Zastanawia co znaczy to tło naczyniowe, czy mozna sie tym martwic?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Jeżeli zacienienie jest faktycznie spowodowane obecnością naczyń, to nie ma się Pani czym martwić, wszystko jest w porządku. Wynik powinien zgodnie z zaleceniem ocenić pulmonolog. Pozdrawiam!