Wynik badania RTG klatki piersiowej 53-latki
Witam. Zrobiono RTG klatki piersiowej. Wynik: Miąższ płucny bez zmian naciekowych. niewielkie zacienienie lewego pola płucnego dolnego - rzutujące się z tkanek miękkich? Wnęki naczyniowe, nieposzerzone. Sylwetka serca niepowiększona. Przepona wolna. Proszę o opinie.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam !
Nie można w sposób jednoznaczny stwierdzić jaki ma charakter ta zmiana. Radiolog sugeruje że moze ona pochodzić z tkanek miękkich czyli wszystkiego co stanowi otoczenie tkanki plucnej. W takich sytuacjach zaleca się porównanie z poprzednią dokumentacją lub ewentualnie wykonanie badania powtórnie za jakiś czas. Pozdrawiam