Wynik RTG klatki piersiowej u 75-latki

Wynik badania RTG klatki piersiowej. Proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej: „Skąpe zagęszczenia miąższowe przysercowo po stronie prawej. Pozostały miąższ płucny prawidłowo powietrzny, bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe nieposzerzone. Przepona wolna. Sylwetka serca w granicach normy wieku. Uwidocznione struktury kostne żeber RTG bez zmian.” Czy są powody do niepokoju? Mam suchy kaszel. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

"skąpe zagęszczenia miąższowe" - mogą świadczyć o procesie zapalnym miąższu płuc. Reszta opisu jest prawidłowa. Przy takim opisie rtg i w/w objawach proponuję pilnie skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym