Co znaczą przywnękowo widoczne zapalne zagęszczenia miąższowe?
2017-06-16 (lat: 0)  Nazwa badania: Rtg klatki piersiowej PA i boczne Wynik badania: W polu górnym płuca lewego,przywnękowo widoczne zapalne zagęszczenia miąższowe. Pozostały miąższ płucny prawidłowo powietrzny bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe,nieposzerzone.Przepona wolna.Sylwetka serca w granicach normy wieku. Uwidocznione struktury kostne żeber rtg bez zmian.e

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wynik oznacza zapalenie płuc. Konieczna jest interpretacja wyników łącznie z całym obrazem klinicznym.