Co oznacza wynik RTG po zapaleniu oskrzeli?

Co oznacza wynik takiego badania RTG. Badanie wykonane tydzień po zapaleniu oskrzeli. Czy wszystko jest okey? - "Skąpe zagęszczenia miąższowe widoczne w okolicy kąta przeponowo-żebrowego prawego. Pozostały miąższ płucny prawidłowo powietrzny bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe,nieposzerzone.Przepona wolna.Sylwetka serca w granicach normy wieku."

Lek. Wojciech Zygmunt

Skąpe zagęszczenia miąższowe widoczne w okolicy kąta przeponowo-żebrowego prawego świadczą najpewniej o zmianach zapalnych - istnieje szansa, że było to zapalenie płuc, a nie oskrzeli. Należy pamiętać, że zmiany w płucach cofają się wolniej niż objawy kliniczne, dlatego najpewniej zmiany te całkowicie wycofają się w ciągu miesiąca. Dla pewności warto powtórzyć RTG po tym czasie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.