Proszę o pomoc w interpretacji RTG klatki piersiowej

Jestem kobietą, mam 28 lat. Proszę o pomoc w interpretacji dwóch RTG klatki piersiowej. Pierwsze wykonano w kwietniu 2010: Obwodowo od wnęki lewej widoczne zacienienie o śr. ok 8 mm - cień naczyniowy? malutki guzek? Wnęki naczyniowe, przepona wolna. Sylwetka naczyniowo-sercowa w normie. Od tamtego czasu leczona byłam S*** dysk 500 2x1. Drugie zdjęcie wykonano w lipcu 2010: Miąższ płucny bez zmian naciekowych. Cienie wnęk naczyniowych. przepona wolna. Sylwetka serca RTG w normie. Na wysokości górnego bieguna wnęki prawej drobne zwapnienie. Co to oznacza? Dodam, że są dni, kiedy męczy mnie duszący suchy kaszel, czasem uda się go odkrztusić. Mój dziadek miał astmę - może to ma związek? Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl