Jaka jest interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej u 67-latki?

Witam. Prosze i interpretację badań mojej babci. Ma 67 lat i dostala wyniki badania radiologicznego (RTG klatki piersiowej) Kąty przeponowo-zebrowe wolne. Przepona obustr. 2-3łukowa. Wzmożony rys. Naczyniowo-oskrzelowy w obu katach przep.-sercowych, po str. Prawej ze zmniejszeniem przejrzystości. Poza tym pola plucne bez zageszczen miazszowych, nieco przejasnione. Wnęki naczyniowo-zrebowe z ziarnistymi cieniami. Serce poszerzone znacznie w lewo. Wydłużony, silniej wysycony krążek aorty. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest obejrzenie zdjęcia RTG i ocena . Jakie występują objawy?