Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 62-letniej osoby?
Jak mam rozumiec ten wynik z RTG klatki piersiowej....Pola plucne o wzmozonym drobnoguzkowym rysunku srodmiazszowym zelaszcza w polach dolnych o charakterze zapalnym. Przepona o katy przeponowo-zebrowe wolne. Serce powiekszone na radiogramie p-a

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Opis należy interpretować łącznie z objawami, całym obrazem klinicznym, może świadczyć o zmianach zapalnych, możliwe że wskazane będzie włączenie antybiotyku i kontrolne RTG po leczeniu. Konieczna jest wizyta u lekarza zlecającego badanie.
Pozdrawiam