Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 42-latka?
Proszę o interpretacje wyniku rtg. Na zdjęciu rtg klatki piersiowej wykonanym w projekcji p-a w płucach zmian ogniskowych nie stwierdza się, w dolnych polach plucnych rysunek zrębowy nieco wzmożony na tle nieżytowym. Przepona, serce i pień naczyń głównych w normie

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik może świadczyć o aktualnym lub przebytym stanie zapalnym. Należy zgłosić się do lekarza zlecającego badanie lub pulmonologa, celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.