Czy zrobić za rok mammografię ponownie?

Mam zrobiona m amografie piersi gdyż często miałam co jakiś czas pieczenie jakieś szczypanie bez innych objawów. Samo ustnie przechodzilo. Wynik jako otrzymałam biordes bez oznaczenia liczne mikrozwapnienia Czy mam zrobic za rok m amografie .

Lek. Michał Lenard

Wynik powinien ocenić Pani ginekolog, który również Panią zbada i zdecyduje, czy jest potrzeba wykonania badania za rok. Jeśli nie podejmie takiej decyzji, należy skierować się na badanie po 2 latach od poprzedniego. Pozdrawiam!