Gdzie zrobić biopsję piersi pod kontrolą mammografii?

Witam! Chciałabym dowiedzieć się gdzie w Warszawie można zrobić badanie metodą biopsji cienkoigłowej pod kontrolą mammografii? Otrzymałam skierowanie od lekarza (prywatnego) na biopsję metodą USG, okazało się że USG nie widzi tego co pokazał wcześniejszy obraz mammografii (jakieś mikrozwapnienia) i że powinnam zrobić badanie metodą biopsji pod kontrolą mammografii, niestety nie otrzymałam informacji gdzie mogłabym to zrobić. Od kilku dni usilnie poszukuję informacji dzwoniąc po różnych klinikach, centrach zdrowia oraz szukam w internecie - niestety bezskutecznie. Zapisałam się na wizytę u onkologa, ale dopiero za miesiąc będę miała tę wizytę. Czas leci, martwię się i nie wiem co robić. Będę wdzięczna za poradę.

Witam serdecznie! W przypadku mikrozwapnień, których nie "widzi" zwykły aparat USG, postępowaniem z wyboru jest oznaczenie miejsca mikrozwapnień pod kontrolą mammograficzną (zakłada się tzw. kotwiczkę czyli umieszcza się cienki drucik w obszarze mikrozwapnień) a następnie wycina się podejrzany obszar i wysyła do badania histopatologicznego. Taką procedurę wykonuje się zazwyczaj na oddziale chirurgii onkologicznej, czyli pacjentka musi przyjąć się na oddział, czasem może to być wykonane w ramach tzw. chirurgii jednego dnia. Nie ma możliwości wykonania biopsji cienkoigłowej z obszaru mikrozwapnień tak jak to się robi pod kontrolą USG. Takie zabiegi przeprowadza się w większości oddziałów chirurgii onkologicznej. W Warszawie z pewnością w Centrum Onkologii: http://www.coi.pl/ Inne miejsca to: http://www.rynekmedyczny.pl/Oddzia%C5%82_chirurgii_onkologicznej,Warszawa,mazowieckie,p,FJIJPZVDUKK,1 Pozdrawiam