Wynik mammografii 51-letniej kobiety do analizy

Witam, prosiłabym o interpretacje wyników mammografii. Utkanie obu piersi tłuszczowo-gruczołowe. Liczne, obustronne, rozsiane mikrozwapnienia. W piersi prawej w KDW widoczny jest dość dobrze wysycony i odgraniczony guz o śr. 25mm, skóra nad nim nacieczona - szer. do 5mm. W prawym dole pachowym liczne, dobrze wysycone węzły chłonne o śr. do 34mm. BI-5. Mam 48 lat. Bardzo prosiłabym o poweiedzenie jakie mam szanse na wyleczenie? Skierowano mnie na biopsje za 5,5tyg

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
liczne mikrozwapnienia świadczą raczej o guzie złośliwym. Nic więcej jednak nie można powiedzieć bez wyniku biopsji.