Co oznacza wynik RTG KP 48-latki?

Mam 48 lat od kilku tygodni mam duszności lekarz zlecił mi przeswietlenie klatki piersiowej w projekcji PA odebrałam wynik na którym mam napisane: w polu dolnym płuca lewego nadprzepnowo widoczne jest nieregularne zagęszczenie wielkości 14x9mm - obraz może odpowiadać zmianie włóknistej. Poza tym pola płucne o prawidłowym rysunku naczyniowo - oskrzelowym bez zagęszczeń ogniskowych. Zarys kopuły przepony gładkie kąty przeponowo-zebrowe wolne sylwetka serca w normie. Cień śródpiersia bez zmian. Lekarz rodzinny powiedział że to nie jest nic poważnego ale ja się bardzo martwię. Proszę o informację. Dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nieregularne zagęszczenia, które znajdują się w dolnych polach płucnych i mogą odpowiadać zmianom włóknistym mogą być wynikiem przebytej infekcji w przeszłości. Poza tym nie ma większych odchyleń od normy w opisie badania.