Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 21-latki?
DZIEŃ DOBRY! WYNIK RTG: lordoza szyjna zniesiona z kątowym załamaniem osi kręgosłupa do przodu na poziomie C5/C6 co to oznacza?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Wynik badania oznacza nieprawidłowe ułożenie (w tym wypadku nadmierne wyprostowanie) kręgosłupa, co może sprzyjać wystąpieniu zmian zwyrodnieniowych. Wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania / ortopedą, konieczna może się okazać rehabilitacja.