Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 30-latki?

Witam. Trzy tygodnie temu zaczęły mnie boleć plecy, w odcinku lędźwiowym, taki jakby ucisk na miednicę. Miałam wtedy urlop, więc dwa tygodnie leżenia i oszczędzania się, ale ból przeszedł dopiero po zastrzykach (nie przeszło całkowicie, tylko na tyle, żeby móc w miarę normalnie funkcjonować). Robiłam rtg, dziś odebrałam opis i jest w nim: Zaburzenia metameryzacji - 6 kręgów lędźwiowych Odprostowanie lordozy lędźwiowej Niewielkie prawowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego Reszta w porządku. Do neurologa jestem zapsiana dopiero za miesiąc, ale zastanawiam się co te wyniki w praktyce oznaczają. Czy to coś poważnego? Czy powinnam się teraz oszczędzać, czegoś unikać?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu i ocenie powyższych zmian będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie