Co oznacza wynik RTG płuc 32-latka?
Winik rtg co oznacza.? pluc jak odczytac wynik w obu szczytach widoczne wloknisto- guzkowe zmiany poswoiste- nasilenie zmian po str lewej. Miąższ plucny bez swiezysz zageszczen. przepona wolna.sylwetka serca w normie.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Witam, zmiana poswoista tzn.pogruźlicza (mogł Pan mieć kontakt z gruźlicą i nawet tego nie wiedzieć, obecnie wynika z opisu, że sprawa nieczynna) . Wskazana jest kontrola u pulmonologa.
Pozdrawiam