Wynik badania obrazowego klatki piersiowej 25-letniej osoby do analizy
Klatka piersiowa: Zmiana lita zamostkowo po str.prawej o wymiarach ok.30x30x40mm (SUV 3,0). W szczytach obu płuc drobne zmiany guzkowo-włókniste ze zwapnieniami nie wykazujące pobudzenia metabolicznego glukozy - charakteru poswoistego. Pobudzenie metabolizmu FDG w topografii opłucnej ściennej, przykręgosłupowo po str.lewej (SUV max do 5,9 w IV przestrzeni miedzyżebrowej) - do kontroli w TK.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Zmiana wymaga weryfikacji w badaniu TK. Na chwilę obecna podejrzewać można zmianę pozapalna w przebiegu gruźlicy.