Jak interpretować wynik badania PET?

Witam,mój tata odebrał wyniki z PET proszę analizę badania: Głowa i szyja: Fizjologiczny metabolizm FDG w obrębie głowy i szyi. Okrężne zgrubienie śluzówki w lewej zatoce klinowej.Stan po kraniektomii w okolicy ciemieniowej lewej i wszczepieniu płytki - Codubix? KLATKA PIERSIOWA I ŚRÓDPIERSIE: Miernie pobudzony metabolicznie guzowaty naciek o niejednorodnym metaboliźnie FDG obwodowo w segmencie 3 płuca prawego, wychodząc poza ścianę KLP, z destrukcją struktury kostnej odcinka przedniego żebra 3 prawego -SUV max do 3,7. Poza tym fizjologiczny metabolizm FDG w narządach klatki piersiowej i śródpiersia. BRZUCH I MIEDNICA: Rozlanie zwiększona aktywność metaboliczna w topografii pętli jelitowych, zwłaszcza w topografii kątnicy SUV max do 8,4 - do kontroli endoskopowej. Poza tym fizjologiczny metabolizm FDG w narządach jamy brzusznej i miednicy. Stan po cholecystectomii. Zwapnienie w prawym nadnerczu. UKŁAD KOSTNY: Niejednorodny metabolizm FDG w układzie kostnym zwłaszcza w kościach miednycy i w kręgosłupie.Pobudzenie metaboliczne w strukturach prawego stawu barkowego SUV max do 8,5- zmiany odczynowo-przeciążeniowo-zwyrodnieniowe. Ubytek osteolityczny w trzonie kręgu Th9 wielkości 31x24 mm - bez zwiększonego metabolizmu FDG podobnie jak drobne ubytki średnicy 8mm th2, średnicy 7 mm w trzonie th12 postronie prawej oraz żebrze 8 lewym. W informacji ze skierowania szpik nie jest zajęty. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa. Wyspa kostna w kości biodrowej. WARTOŚCI REFERENCYJNE: MBPS max do 2,8, Prawy płat wątroby SUVmax do 4,4 WNIOSKI: Badaniem PET/CT z 18F-FDG uwidoczniono obecność miernie pobudzonego metabolicznie guzowatego nacieku w segmencie 3 płuca prawego, wychodzącego poza ścianę KLP. Poza tym jak w opisie powyżej

Lek. Michał Lenard

Opis wskazuje na obecność guzka w prawym płucu, który będzie wymagał dalszej diagnostyki. Widoczne są też nieprawidłowości w jelicie grubym, które również będzie należało dokładnie zbadać - za pomocą kolonoskopii. Opis badania powinien zostać oceniony przez lekarza, który je zlecił, zna stan kliniczny pacjenta i jego objawy. Pozdrawiam!