Jak interpretować wynik badania wątroby u 66-latka?
Panie Doktorze, proszę o pomoc w interpretacji wyników : ,,W seg VII wątroby przedprzeponowo ognisko hypodensyne aktywnie metabolicznie SUV MAX FDG; Fizjologiczny wychwyt FDG w zakresie układu kostnego. Wnioski: W badaniu PET/TK z użyciem FDG stwierdzono zaburzenia metabolizmu glukozy w ognisku w wątrobie- ,,meta" obecności ognisk aktywnych metabolicznych o innym umiejscowieniu nie stwierdzono" . Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik sugeruje zmianę nowotworową w wątrobie. Powinien on być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!