Co znaczy, że stwierdzono zaburzenia metabolizmu glukozy w ognisku w wątrobie?

Dzień dobry, Proszę o interpretację PET/TK : 1. W seg VII wątroby przedprzeponowo ognisko hypodensyne aktywne metabolicznie SUV max FDG <- nic z tego nie rozumiem :( 2. stwierdzono zaburzenia metabolizmu glukozy w ognisku w wątrobie - ,,meta" Błagam o interpretację, bo do onkologa jestsmy umowieni dopiero za 12 dni ..

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na obecność procesu nowotworowego w wątrobie, w segmencie VII. Wizyta u onkologa jest konieczna. Pozdrawiam!