Co oznacza wynik RTG płuc 68-latki?
Mam 68lat.opis RTG pluc. pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych kąty przeponowo-żebrowe wolne miażdżyca aorty piersiowej sylwetka serca w granicach normy skrzywienie prawoboczne i zmianyzwyrodnieniowe kregosłupa piersiowego prosze o diagnoze ijak leczyć.Dziekuje żebrowe wolne

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Oznacza to jedynie zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego i zmiany miażdżycowe w aorcie, które często występują w Pani wieku. W płucach nie ma nic podejrzanego. Taki wynik zawsze powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie.