Co oznacza wynik RTG płuc po zapaleniu oskrzeli?

Witam. 3 tygodnie temu skonczylam brac antybiotyki na zapalenie oskrzeli. Poniewaz dalej troche kaszle i odchrzakuje flegme z gardla lekarz skierowal mnie na badania krwi i rtg. Morfologia z rozmazem prawidlowa, ob i crp rowniez w normie. Natomiast opis rtg: Miazsz plucny powietrzny bez zmian naciekowych i ogniskowych, serce o zachowanych wymiarach glownych. Wneki naczyniowe, przepona gladka. Lekarz powiedzial, ze rtg prawidlowe, ale mnie martwia te wneki naczyniowe. Co to jest? Czy to jest jednak jakas nieprawidlowosc? Chociaz mysle, ze lekarz by wtedy cos powiedzial. W internecie rozne sprzeczne informacje czytam na ten temat, natomiast nie mam nadcisnienia, bo wyczytalam, ze to moze byc tez przyczyna.

Lek. Tomasz Budlewski

Wnęki naczyniowe ma każdy z nas , proszę kierowac się. Zaleceniami lekarza badającego