Co oznacza wynik po RTG płuc?

Kobieta 56 lat - wynik po RTG płuc Przepona wolna, wyżej ustawiona. Wnęki naczyniowe. Pola płuc bez zmian naciekowych, o wzmożonej przejrzystości. Serce o wyrównanej talii, poprzecznie powiększone, w drobnym zroście osierdziowo-opłucnowym, na prawym obrysie.Łuk aorty nieco wydłużony. Proszę o interpretację wyniku RTG odnośnie serca.

Lek. Katarzyna Szymczak

Serce powiększone, jednak rtg nie jest dokładnym badaniem jeśli chodzi o serce, czy są jakieś dolegliwości? Szybkie męczenie? Obrzęki? Do rozważenia kontrola u kardiologa.
Pozdrawiam