Co oznacza ten wynik badania RTG płuc?
Witam prosze o interpretacje wyniku RTG płuc pola płucne bez zmian naciekowych i zastoju,wnęki obustronnie naczyniowe,sylwetka serca i aorta w normie,przepona wolna.Zastanawia mnie w szczególnosci co zanczy wnęki obustronnie naczyniowe

MĘŻCZYZNA, 33 LAT 6 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
określenie "wnęki obustronnie naczyniowe" może oznaczać powiększenie naczyń płucnych i może sugerować przewlekłe choroby płuc albo oskrzeli. Może również być związane z nadciśnieniem tętniczym.
Należy przy tym pamiętać, że "wnęki naczyniowe" mogą także występować u zdrowych osób, dlatego ważne, aby zinterpretować pełny wynik badania z lekarzem, który je zlecał. Skonfrontuje on wyniki z Pańskim samopoczuciem.
Pytania z podobnej tematyki znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wneki-naczyniowe-w-opisie-rtg,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-w-opisie-rtg-pluc-ze-wneki-naczyniowe-sa-poszerzone,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-wneki-plucne-naczyniowo-niezytowe.