Co oznacza wynik TK dróg moczowych 71-latki?

Witam, pacjentka lat 70 z objawami przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego miała wykonany TK oto opis: Badanie otrzymano wykonane. Jelita zapadniete ,nie do dokladnej oceny. W sród-podbrzuszu posrodkowo duza guzowata lito-plynowa zmiana ze wzmacniajacymi się umiakowanie scianami dami 70x150x 108mm z naciekiem pecherza moczowego, z pecherzykani gazu -wysoko przy petlach jelitowych oraz drobnym zwapnieriem (mozliwe ze w naczyniach) - nie mozna wykluczyc nacieku na j. cienkie wsk pasaz p.pok, z kontrastem pod kontrolą radiologiczna. Zmiana bliskim kontakcie z macicą i prawym przydatkiem- wsk konsultacja ginekologiczne i bad. EV Zmíana moze odp. wielokomorowemu ropniowi z/bez Tu W poblizzu zmiany-obok owalna zmiana ze zwapnieniami najpewniej pow. okragly w. chłonnysr 16mm, poza tym w poblizu widoczne drobne ww. chlonne sr 8mm -przy lewych naczyniach bicdrowych, oraz przyaortalnie. Czy może to być jakiś nowotwór? Jest powód do zmartwień? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie. Wykryto zmianę ale na podstawie badania obrazowego jakim jest tomografia komputerowa nie możliwe jednoznaczne stwierdzenie czy ma się do czynienia z nowotworem. Potrzebne są dodatkowe badania. Oczywiście taki wynik powinien być skonsultowany jak najszybciej z lekarzem prowadzącym lub lekarzem, który kierował na badanie.