Co oznacza wynik TK głowy 39-latki?

Witam, od dłuższego czasu bolała mnie głowa, ale w przedziwny sposób - nie cała, a tylko w wybranych fragmentach. Ból jest krótki, mogłabym go scharakteryzować jako miejscowy przypominający mocne uderzenie z ukłuciem. Dodatkowo nasiliły się zmiany w funkcji wzroku - po zmroku nie sposób w ogóle jeździć samochodem, zbyt mocne światło za dnia mocno razi, pogorszył się także wzrok podczas normalnych funkcji. Ostatnio dołączyły zawroty głowy - ale też, sekundowe np. siedzę przy stole i nagle wydaje sie jakby cały pokój robił obrót. To trwa zaledwie kilka sekund - max pół minuty i wszystko wraca do normy. Problem w tym, że te zawroty pojawiają się częściej i w różnych sytuacjach. Pojawiło się także permanentnie podwyższone tętno ( powyżej 110), a także niewytłumaczalne akcje lękowe i problemy ze znalezieniem słów. Mam 39 lat. W najbliższej rodzinie były udary mózgu, a także Altzheimer. Niespełna rok temu miałam wykonywaną tomografię. Lekarz oklepał mnie po ramieniu i powiedział, że jest ok, a to co jest niejasne nie wskazuje na nic strasznego. Mam zapomnieć - tak też zrobiłam. Nie drążyłam - bo skoro jest ok... ale teraz wracam do tematu, bo mam wrażenie, że mój organizm coś szwankuje. Proszę - jeśli ktoś mógłby rzucić fachowym okiem na wynik TK. Może ktoś także zmnierzyl się z taką torbielą czy poszerzonymi przestrzeniami Robina Virchowa. Czy rzeczywiście nie ma się czym martwić? Badanie TK wykonano z kontrastem. Wynik : W prawej półkuli mózgowia, w obrębie wzgórza widoczna jest regularna w zarysach, kulista przestrzeń płynowa średnicy 10mm. Niewielka średnicy 3 mm przestrzeń płynowa widoczna również w sąsiedztwie jądra soczewkowatego lewego. Poza tym gęstość tkankowa substancji białej i szarej prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowej wielkości, symetryczny, nieprzemieszczony. Struktury tylnojamowe i komora IV bez zmian. Nie stwierdzono obszarów nieprawidłowego gromadzenia się środka kontrastowego. Kości sklepienia czaski prawidłowe. Wnioski : Zmiana torbielowa w okolicy prawego wzgórza może odpowiadać szerokiej przestrzeni Robina-Virchowa lub torbieli neuroepitelialnej.

Przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina są wypełnionymi płynem wypustkami przestrzeni podpajęczynówkowej wpuklającymi się do miąższu mózgu i należą do prawidłowego obrazu mózgowia. Są one najczęściej klinicznie bezobjawowe, a ich liczba oraz rozmiary zwiększają się z wiekiem. Występowanie poszerzonych przestrzeni okołonaczyniowych jest zjawiskiem patologicznym, mieszczącym się w klinicznym spektrum objawów choroby małych naczyń mózgowych. Pojawiają się one w przebiegu wielu schorzeń, zwłaszcza o etiologii naczyniowej, zapalnej oraz metabolicznej. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.