Co oznacza wynik TK jamy brzusznej u 37-letniego mężczyzny?

Witam. Jestem po badaniu tomografi komputerowej jamy brzusznej z kontrastem. Jest napisane tak: „Wątroba o nieco niższej gęstości radiologicznej ok 40 jH. - o cechach stluszczenia. W s . Obszar hypodensyjny o sr. 30 mm ulegający częściowemu zakontraktowaniu od obwodu w kolejnych fazach badania. W fazie przeglądowej zmiana jest hyperdensyjna na obwodzie - torebka? Obraz nie jest w pełni charakterystyczny dla typowego naczyniaka. Wskazana wczesna kontrola w badaniu MR. Czy może ktoś mi to wytłumaczyć normalnym językiem? Czy mam się bardzo bać? Czy to może być tylko naczyniak bądź coś innego?

Witam serdecznie,

Naczyniaki to niezłośliwe nowotwory wywodzące się z drobnych naczyń krwionośnych, tzw. włośniczek.
Badanie TK pokazało zmianę ale w tym badaniu nie charakterystyczną dla naczyniaka.
Jeśli chodzi o naczyniaka nie ma powodów do niepokoju. Niemniej jednak należy z wynikami badań zgłosić się do lekarza celem konsultacji.

Pozdrawiam.