Co oznacza wynik USG kolana prawego?

Czy mógłby ktoś w skrócie na chłopski rozum zinterpretować wynik usg kolana prawego: niejednorodna struktura przyczepu dystalnego mięśnia czworoglowego z paskami hyperechogennyni i zwapnieniami. Ciągłość zachowana. Płyn w zchylku nadrzepkowym z dostepu bocznego warstwa grubości 10 mm na dl. 50 mm.błona maziowa niepogrubiala. Wysoko ustawiona rzepka powyzej klykci kosci udowej i nieco bocznej. Wiazadlo rzepki dlugie wązkie i niejednorodne. Nieduża ilość płynu w kaletce podrzepkowej. Lakotka boczna niejednorodna z obszarem hypoechogennym na obwodzie w części bocznej ok. 4 mm nie mozna wykluczyć pekniecia. Lakotka przysrodkowa niejednorodna-zmiany degeneracyjne . Więzadła poboczne hypogenne bez uchwytnych cech uszkodzenia. Chrzastka na klykciach nieregularna w obrebie rzepki niedostępna. Uprzejmie prosze o szybka odpowiedz ponieważ lekarza mamy na maj i nie wiem czy czekać. Wynik osoby niepelnosprawnej wiek 40 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

a czy był jakiś uraz ? na czym dokładnie polega niepełnosprawność? konieczna wizyta u ortopedy.