Co oznacza wynik USG połówkowego?

Dzień Dobry Jestem w 21 tyg ciąży. Miałam usg połówkowe , wszystkie wymiary są prawidłowe, niepokoi mnie tylko FL-długość kości udowe wynosi 7.4 cm. W 18 T.C Fl wynosiło 4 cm. Lekarz nic mi na ten temat nie powiedział ale jakoś się martwię . Czy mam zrobić jeszcze jedno badanie ? Czy taka długość jest normalna ? Bardzo proszę o odp Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Nie ma ogólnych norm na te wymiary. Jeżeli Pani ginekolog nie miał zastrzeżeń do wyników, to nie powinna się Pani niepokoić. Pozdrawiam!