Co oznacza wynik USG przezciemiączkowego?

Witam Mam takie pytanie. Bylam z synem na usg przezciemiączkowym, i to jest wynik, "niewielka asumetria szer. Kb z przewagą kbl, rogi przednie o szer. Kbl 6 mm, kbp 5 mm. Struktury mózgowia o typowej echogenicznosci. Przestrzeń podoponowa na sklepistości mózgu nieposzerzona, zachowana. Słabo zdefinowany robak móżdżku." Syn ma 2 miesiące i 4 dni. Co to oznacza

Lek. Tomasz Budlewski

A co się dzieje ze było wykonywane badanie? Konieczna ocena najlepiej przez lekarza neurologa lub neonatologa zlecającego powyzsze badanie