Co może oznaczać ten wynik usg przezciemiączkowego?

Chciałabym o opinię nt wyniku USG przezciemiączkowego, na które skierowała nas pediatra, bo uważa, że 3,5 mc synek powinien być aktywniejszy ruchowo (tzn próbować się sam przekręcać, wyżej podnosić nózki). Oto wyniki USG: Tkanka mózgowa echograficznie prawidłowa, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, rogi przednie zaokrąglone szerokości do 6-7mm. Rozstaw rogów przednich komór bocznych 35mm, mieści się w granicach normy. Sploty naczyniowe normoechogeniczne, symetryczne, nieposzerzone. Ciało modzelowate, struktury tylnej jamy czaszki prawidłowe. Przestrzenie podtwardówkowe, szczelina podśrodkowa nieposzerzone. Przepływy RI ACA prawidłowe.

Lek. Michał Lenard

Opis badania jest prawidłowy, przyczyn objawów należy szukać gdzie indziej. Wynik wraz z opisem powinien jeszcze ocenić pediatra zlecający badanie. Pozdrawiam!